6310 110

Singapur

Singapur, Singapur

Singapur

Singapur

Singapur sobib väga hästi linnapuhkuseks või paaripäevaseks vahemaandumiseks. Linn on ilus, kaasaegne ja erinevalt enamikust teistest Aasia linnadest ka ülipuhas.

Selle väikeriigi teeb huvitavaks erinevate kultuuride kooseksisteerimine. Võimalik on tutvuda näiteks budistlike, hinduistlike ja taoistlike templitega ning  mošeede ja kirikutega. Ka erinevaid turismiatraktsioone leidub piisavalt.

LippVapp
AsukohtAasia
RiikSingapur
AjavööndGMT + 8h. Erinevus Eesti ajaga +6h
Pindala699 km²
Rahvaarv3 654 100 (2007)
Haldusjaotus5 ringkonda
Keeledmalai, hiina, tamili ja inglise keel
Naaberriigidmaismaapiir puudub, merepiir on Malaisia ja Indoneesiaga
RiigikordParlamentaarne vabariik
RiigipeaPresident
PealinnSingapur (3 654 100 elanikku)
RahaühikSingapuri dollar (SGD)
Rahvastik75,6% on Hiina päritolu inimesi ja 13,6% malailasi, osa neist Singapuris (põlismalailased) ja Malaisias sündinud, osa Indoneesiast tulnud (peamiselt jaavalased) ning nende järglased. 8,7% on Indiast, Sri Lankalt, Pakistanist ja Bangladeshist sisserännanuid (neid kõiki nimetatakse Singapuris indialasteks, enamik on tamilid) ja 2,1% eurooplaste ja kohalike asiaatide järglasi nn. eurasiaate.
Religioonid42,5% budistid, 14,9% muslimid, 14,6% kristlased, 8,5% taoistid ja 4% hinduistid.
Peamised majandusharudelektroonikatööstus, laevaehitus, elektrotehnika, keemiatööstus
TolliinfoMaksuvabalt võib riiki viia 1 liitri alkohoolseid jooke. Singapuris on ranged tollipiirangud. Nii riiki sisenemisel kui väljumisel jälgige tollireegleid ning esitage vajadusel deklaratsioonid. Alates 1. jaanuarist 2009 peab iga sigarett kandma tollitemplit. Suitsetajad, kes omavad ilma templita sigarette, peavad maksma trahvi (ca. 250 EUR pakilt). Soovitav on alles hoida riiki sisenemisel makstud tubakatoodete tollimaksu kviitung. Narkootikumide riiki toimetamise eest on ette nähtud surmanuhtlus
VaktsineerimineSoovituslik A-hepatiit

Viisainfo

Eesti kodanikud võivad Singapuris viibida viisavabalt 90 päeva korraga.

Ajalugu

Sündmuste lühikokkuvõte:

  • 9. saj. Singapuri ala liideti Syriwijaya kuningriigiga, mille keskus paiknes Sumatra saarel
  • 1293 ala ühendati Jaava Majapahiti impeeriumiga
  • 14. saj. islami leviku algus
  • 16. saj. Portugal kehtestas oma võimu piirkonna üle


Kliima

Kuna Singapur asub ainult 137 km kaugusel ekvaatorist, siis valitseb seal ekvatoriaalne mussoonkliima. Juulis on keskmine temperatuur 27°C ning jaanuaris 26°C. Sajab 2300-2400 mm/aastas, enim oktoobrist veebruarini. Märtsis ja septembris, mussoonide vahetumise ajal, on ilm tuuletu ja pilvitu.

Vaatamisväärsus

Sentosa saar –  populaarne puhkepiirkond, kus saab tutvuda veealuse maailmaga, ujuda koos haidega, vaadata delfiinide esinemist, sõita ringi jalgrattaga, mängida golfi või rannas puhata,

Botaanikaaed – võimalus tutvuda troopilise taimestikuga, eriti kuulus ja liigirikas on sealne orhideedede kollektsioon,

Loomaaed – võimalus osaleda öisel loomaaiasafaril. See on elamus, mida mujal ei saa ja mida te kindlasti ei kahetse!


Huvitavaid fakte

Singapuri rahvastik on kujunenud 1820. aastatel alanud sisserände tulemusena.

Singapuri põhiseaduse järgi on rahvuskeeleks malai keel.

Keskmine asustustihedus on 5228 in./ km². Kuna Singapur on ühest linnastust koosnev linnriik, elab kogu rahvastik linnas.


Loodus

Singapuri saart eraldab Malaka poolsaarest 1-3 km (kitsaimas kohas 640 m) laiune Johori väin.

Saare ulatus idast läände on 42 km ja lõunast põhja 23 km, tema pindala suurendamiseks täidetakse madalat rannikumerd. Madal ja tasane rannik on kohati soostunud. Saare keskosa on künklik ning ulatub 100 meetrist kõrgemale (kõrgeim mägi on Timah, 176 m). Singapurile kuuluvad ka lähedal asuvad 63 väikesaart.


Mida me soovitame?

  • Shopping. Poodlemine on rahvuslik ajaviitevorm Singapuris. Liidrikohal on elektroonika ja disainerrõivad, aga kaupa jätkub igale maitsele ja igas hinnaklassis. Orchard Road on poodlemise peamine tuiksoon, mida külastamata ei saa Singapurist lahkuda, aga külastada tasub ka Little Indiat, Arab Street'i ja Chinatowni. Tingimine kuulub asja juurde. Suurim ostuhooaeg on juuni-juuli, kui käib Great Singapore Sale ja hinnad langevad hooga.

  • Elekter. Singapuris kasutatakse erinevaid elektripistikuid ning kasulik on kaasa võtta sobiv üleminekuühendus.

  • Raha. Pangad on tavaliselt avatud tööpäevadel 9.30-15.00 ja laupäeviti 09.30-11.30. Valuutat saab vahetada pankades ja hotellides. Pangakaartide kasutamise võimalusi ja sularahaautomaate on palju.

  • Käitumistavad. Singapuris tasub kindlasti arvestada kehtivate tavade ja kommetega ning järgida avalikes kohtades ülespandud keelumärke: söömine, joomine, suitsetamine, nätsu närimine või prahi mahaviskamine on karistatav. Näiteks suitsukoni mahaviskamise eest võib saada kuni 1000 Singapuri dollari suuruse trahvi. Meeste ebakorrektne käitumine naistega võib kaasa tuua lisaks kinnipidamisele ka kehalise karistuse.

Mida me teame?

Singapuri rahvastik on kujunenud 1820. aastatel alanud sisserände tulemusena.

Singapuri põhiseaduse järgi on rahvuskeeleks malai keel.

Keskmine asustustihedus on 5228 in./ km². Kuna Singapur on ühest linnastust koosnev linnriik, elab kogu rahvastik linnas.

Singapuris elab lühemat või pikemat aega ka umbes 800 000 võõrtöölist (koos pereliikmetega), keda mõnikord loetakse Singapuri rahvaarvu hulka.

Singapuri meresadam on veosekäibelt Aasia suurim ja Rotterdami järel maailmas 2. kohal.

Singapuris on rahvusvaheline börs, kulla- ja valuutaturg, 115 kommertspanka ja 50 pangafiliaali.

Küsi reisi kohta infot
     
* Väljad on kohustuslikud