6310 110

Sinine Grott

Sinine Grott, Itaalia

Sinine Grott

Sinine Grott

Sinine Grott ehk Sinine Koobas (Grotta Azzurra) on Itaalias asuva Capri saare kõige kuulsam vaatamisväärsus. Päikesevalgus, mis mööda vee-alust süvendit  koopasse tuleb loob läbi merevee sinise peegelduse koopa seintele.
Kõige mõjuvam on Sinine koobas keskpäeval, kui päikesevalgus veepinnalt peegeldudes koopaseintele müstilisi kujundeid maalib.

Grott ise on 54 m pikk, 15 m lai ning  30 m kõrge, kuid koopasuu, mis on ainus sissepääs ja kust paadiga sisenetakse, on vaid 1m kõrgune.

Koopasse saab ainult koos giidiga ekskursiooniga. Need algavad nii sadamast Marina Grande, kust paadisõit koopa juurde on eriti nauditav, kuid koopasse pääseb ka maismaad pidi Anacapri linnast.

Koobast ei saa külastada halbade ilmastiku tingimustel, kuna sissepääsuava on väga madal ning vähimgi lainetus on sealjuures ohtlik.

LippVapp
AsukohtEuroopa
RiikItaalia
LinnNapoli
AjavööndKesk-Euroopa aeg; GMT + 1h. Eesti ajast 1h taga.
Pindala117.27 km²
Rahvaarv963 357 (2009)
Haldusjaotus30 kvartalit
Keeleditaalia keel

Ajalugu

Sinine Grott oli avastatud juba roomlaste poolt, mida tõendavad sealt leitud antiiksed kujud.
Kohalikud elanikud nimetasid Grotti lähedalasuva sadamakoha Gradola nimega, kuid koopas käimist välditi. Väidetavalt olla seal elanud nõiad ja koletised.

Sinise Koopa ilu kirjeldasid 1826.a. Saksa kirjanik August Kopisch ja tema sõber Ernst Fries, kes sinna sisse ujudes uskusid, et olid avastanud seniteadmata loodusime.

Avatud külastajatele

Mootorpaadid Marina Grande sadamast väljuvad iga päev 9.00 ja lõpetavad 1 tund enne päikeseloojangut.

NB! Tuuliste ilmadega ekskursioone ei toimu!

Piletiinfo

Umbes 12,50 EUR maksab paadisõit Marina Grandest koopa juurde + 15 EUR maksab istumine väikesesse aerupaati, mis viib külastajad koopasse + paadimehed ootavad peale ekskursiooni ka jootraha.

Transport

Transport Capri saarele:

Napolist väljuvad praamid (saab peale koos autoga) ja tiiburid (ainult inimestele) Beverello sadamast.
Sorrentost väljuvad praamid ja tiiburid Marino Piccola sadamast.

Laevade ajagraafik ja piletihinnad.

Mida me soovitame?

  • Pilvise ilma puhul ei ole mõtet ekskursiooni ette võtta, kuna koopa ilu ja sinine värv tulevad esile ainult päikesepaistelisel päeval

  • Kuna turistidehordidele pakutavad tava-ekskursioonid peatuvad koopas sees väga vähe aega, siis pakutakse ka võimalust rentida paat mitmeks tunniks ning seeläbi olla ise oma aja peremees.

Küsi reisi kohta infot
     
* Väljad on kohustuslikud