6310 110

Sitsiilia

Sitsiilia, Itaalia

Sitsiilia

Sitsiilia

Vahemere suurim saar Sitsiilia on põnev kultuuride kokkupuutepunkt, olles ajaloo vältel kuulunud mitme impeeriumi koosseisu. Reisihuviline leiab siit kõike: keskaegseid linnu, rohelisi viinamarjaväljasid, sooja merevett ja maitsvaid kohaliku köögi hõrgutisi.

LippVapp
AsukohtEuroopa
RiikItaalia
AjavööndKesk-Euroopa aeg; GMT + 1h. Eesti ajast 1h taga.
Pindala301 338 km2 (koos Sardiinia ja Sitsiiliaga)
Rahvaarv60,6 miljonit (2010)
Haldusjaotus20 maakonda, mis omakorda jagunevad 110 provintsiks ja 8101 vallaks
KeeledItaalia

Ajalugu

Saare algupärane nimi on olnud Trinacria, mis viitab saare kujule – kolmele selgelt väljajoonistuvale neemetipule.

Vanimad inimasustuse jäljed – kaljujoonised koobastes Palermo lähistel – on Sitsiilias ajajärgust 8000 aastat eKr.


Kliima

Sitsiilias on pehme vahemereline kliima kuuma ja pika suve ning vihmase talveperioodiga.

Vaatamisväärsus

Etna - Etna on tegevvulkaan Sitsiilia idaranniku lähistel. Tema kõrguseks loetakse 3330 m, olles kõrgeim Euroopas. Vulkaan moodustus ligi 80 miljonit aastat tagasi ning koosneb keskmisest , uuest, kirde- ja kagukraatrist. Tulemäe idaküljel laiub kaunis Bove org.


Catania

Catania on suuruselt teine linn Sitsiilias, mis on kuulus barokkehitiste ja huvitava modernse arhitektuuri poolest. Linn asub Etna jalamil, kuhu on võimalik sõita rongi või bussiga. Ajalooline Piazza del Duomo ja kaasaegne ostutänav Via Etnea moodustavad huvitava kontrasti mineviku ja kaasaja vahel. Catania kuurorti külastades tasub kindlasti ringi jalutada ka köögivilja- ja kalaturul.

Cefalu

Cefalu kuurort asub Sitsiilia põhjarannikul ja on üks paremini säilinud normannide valitsemiseaegseid linnu saarel. Cefalu uhkuseks on 12. sajandil ehitatud majesteetlik Duomo katedraal ja selle taga kõrguv La Rocca mägi. Tähtsamad kuurordi ostukohad asuvad Via Roma peatänaval ja vanalinnas Corso Ruggiero piirkonnas. Iga nädal on siin ka turupäev. Väikelinna liivarannal saab päikest ja merd nautida hilissügiseni.

Taormina

Üheks peamiseks Taormina vaatamisväärsuseks on 3. sajandil eKr asutatud kreeka-rooma teater ehk Teatro Greco. Siin leiavad tänapäevalgi aset mitmesugused üritused - näidendid, moeetendused, kontserdid ja filmifestivalid. Teatrist avanevad suurejoonelised vaated Etna mäele ning allolevale Naxose lahele. Kunagise vana Rooma linna keskel, kandilise vormiga torni Palazzo Corvaja lähedal paikneb roomlaste Odeon - väike teater, kus leidsid aset tolleaegsele koorekihile mõeldud teatri- ja muusikaetendused. Linna uhkuseks on ka köisraudtee.

Taormina kuurordis leidub häid randu, neist lastega peredele sobilik on Naxos. Taormina keskusele lähim liivarand on Mazzaro ja Isola Bella rand paikneb köisraudteejaamast umbes 200 m kaugusel. Siinsetel randadel saab tegeleda veesuusatamisega ning rentida pedaalipaate. Lisaks pakub piirkond suurepäraseid matkamis- ning sukeldumisvõimalusi.

Söök ja jook

Sitsiilia köök on paljuski mõjutatud araablaste toidukultuurist ja seetõttu on road parajalt maitsestatud. Kasutatakse safranit, muskaati ja kaneeli.


Mida me soovitame?

  • Mõnedes restoranides ja kauplustes saab tasuda Visa, MasterCard, Diners ja Visa Electron pangakaartidega.

Küsi reisi kohta infot
     
* Väljad on kohustuslikud