6310 110

Sorrento

Sorrento, Itaalia

Sorrento

Sorrento

Väikelinn Sorrento paikneb Campania maakonnas, Itaalia lõunaosas. Piirkond on tuntud imelise mägise looduse, Itaalia rikkaliku toidukultuuri ning Lõuna-Itaalia tulise temperamendi poolest. See on ideaalne paik, kust alustada tutvumist maailmakuulsa Amalfi rannikuga – võid rentida auto ja sõita ise seda avastama, aga võid ka võtta mõne paljudest pakutavatest valmisekskursioonidest. Lühikese autosõidu kaugusel on ka kuulsad Pompeii varemed, samuti tehakse nii Sorrentost kui ka lähedalasuvast Napoli sadamast mõnusaid reise Capri saarele.

LippVapp
AsukohtEuroopa
RiikItaalia
LinnNapoli
AjavööndKesk-Euroopa aeg; GMT + 1h. Eesti ajast 1h taga.
Pindala117.27 km²
Rahvaarv963 357 (2009)
Haldusjaotus30 kvartalit
Keeleditaalia keel

Ajalugu

Antiikajal tunti Sorrentot Syrenusioni nime all, mis tähandab tõlkes sireenide maad. Kreeka legendi kohaselt elasid just Sorrento rannikuvetes müütilised sireenid, kelle vastupandamatult imeilusa laulu tõttu purjetasid meremehed karile. Homerose Odüsseus pääses sireenide käest vaid aerutajate kõrvad vahaga kinni toppides ning end oma laeva masti külge kinni sidudes.

Sorrento oli kuurortlinnana tuntud juba Rooma impeeriumi ajal. Kohalikud aadlikud ehitasid villasid, aedu, templeid, spaasid ning rajasid sadama. 18. sajandil kujunes Sorrentost eliidi puhkuserajoon. Sorrento linn kuulus keskaegse Grand Touri vaatamisväärsuste hulka. See ringreisi marsruut oli osa aadlike haridusest ning mõeldud silmaringi laiendamiseks.

Huvitavaid fakte

 • Sorrentos on palju treppe ja kõrguserinevusi, mistõttu ei sobi hästi liikumispuuetega inimestele ja lastele.
 • Puuduvad liivarannad.
 • Hea teeninduse eest on siin kombeks jootraha anda. Sobilik summa on 5-10% arve kogusummast või 1 EUR ühe roa kohta.

Kliima

Sorrentos on vahemereline kliima, mida iseloomustavad pehmed talved ja soojad ning võrdlemisi kõrge niiskustasemega suved. Päikesepaistet on siin piirkonnas keskmiselt 250 päeva aastas. August on kõige kuumem kuu, kui päike on eriti intensiivne ajavahemikus 13:00-15:00. Suvine ja varasügisene temperatuur jääb keskmiselt 25-30 plusskraadi vahemikku.

Vaatamisväärsus

 • Marina Piccola ja Marina Grande - Marina Piccolas sadamas randuvad laevad, Marina Grande sadam on aga kalasadam.
 • Villa Comunale - Linnapargist avaneb kaunis vaade Napoli lahele ning Vesuuvi mäele. Pargi naabruses paiknevad frantsiskaani kirik ja kloostriaed, kus suvisel ajal toimuvad erinevad kontserdid ning kunstinäitused.
 • Sedile Dominova – Sedile Dominova hoone on ainus Campania maakonnas säilinud aadlike kogunemiskoht, mis pärineb 16. sajandist.
 • Palazzo Correale – Palazzo Correale on kunagine aadlipere palee, kus tänapäeval paikneb muuseum. Eksponaatide hulka kuuluvad muulhulgas 17. ja 18. sajandi Napoli koolkonna tööd ning kuulsad Capodimonte portselanesemed.
 • Sorrento katedraal – 15. sajandil valminud romaani stiilis Sorrento katedraali tähelepanuväärseimate väljapanekute hulka kuuluvad 16. sajandi Napoli koolkonna kunstnike teosed, peapiiskopi marmortroon ning Sorrento parimate meistrite poolt valmistatud puidust kooripealne. Kellatornis on nelja antiiksambaga võlvikaar.

Mida me soovitame?

 • Kindlasti külasta ka lähedalasuvat Napoli linna, kus valmistatakse maailma parimat pitsat. Vali lihtne pizza margherita, et imeliselt õhuke põhi ja mõnusatest küpsetest tomatitest valmistatud tomatipasta paremini mõjule pääseksid. Nauding garanteeritud!

 • Kohalik kraanivesi on küll joogikõlbulik, kuid soovitatakse juua siiski pudelivett. Gaasita vesi on Aqua minerale või naturale ning gaasiga vesi gassata või frizzante.

Mida me teame?

 • Sorrentos on palju treppe ja kõrguserinevusi, mistõttu ei sobi hästi liikumispuuetega inimestele ja lastele.
 • Puuduvad liivarannad.
 • Hea teeninduse eest on siin kombeks jootraha anda. Sobilik summa on 5-10% arve kogusummast või 1 EUR ühe roa kohta.
Küsi reisi kohta infot
     
* Väljad on kohustuslikud