6310 110

Spreewaldi Biosfääri Kaitseala

Spreewaldi Biosfääri Kaitseala, Saksamaa

Spreewaldi Biosfääri Kaitseala

Spreewaldi Biosfääri Kaitseala

Spreewald asub Berliinist 100 km lõunas ning on mõnus paik ühepäevaseks väljasõiduks sagivast linnakärast või koguni nädalalõpu puhkuseks.
See ilus ja ainulaadne maastik, Spree jõe tuhandete väikeste lisajõgede ja kanalitega on kui meie Soomaa viies aastaaeg, ainult et Spreewald on olemas kogu aeg, mitte ainult kevaditi.

Kuna kohapeal saab ringi liikuda ainult jalgsi, jalgrattaga (on palju matka- ja jalgrattaradu) või paadiga, siis on paadimatk parim viis kogemaks selle piirkonna kaunist loodust.
Paadid on sarnased gondlitele koos paadimehega, kes räägib piirkonna ajaloost, kultuurist ja loodusest, sekka ka mõned anekdoodid ning kui jutule saab siis jagab paadimees ka parimaid näpunäiteid, kuidas oma puhkust sealkandis veelgi paremaks muuta. Paadimatkad on täiesti ohutud, sest enamik veeteid (välja arvatud mõned suuremad) on madala veetasemega, umbes põlveni või puusani.

Spreewaldi piirkonnas elab ca 50 000 inimest, kellest paljud on kunagise slaavi hõimude Sorbide ja Wendide järeltulijad. Kuni tänaseni on nad säilitanud oma traditsioonilise keele, kombed ja riietuse.

Aastast 1991 kuulub Spreewald UNESCO Biosfääri Kaitsealade nimistusse.

Lähimad punktid Spreewaldile on Lübben, Lübbenau ja Burg. Neist esimestesse saab Berliinist rongiga ja need on ka turistiderohkemad, Burg on vaiksem ja looduslikum ning sinna saab kohale ainult autoga.

LippVapp
AsukohtEuroopa
RiikSaksamaa
LinnBerliin
AjavööndKesk-Euroopa aeg; GMT + 1h. Eesti ajast 1h taga.
Pindala89 185 km2
Rahvaarv3 450 889 (2010)
Haldusjaotus12 linnaosa
KeeledSaksa

Mida me soovitame?

  • Inglisekeelsed paadiretked. Inglisekeelseid paadimehi (paadiretki) saab paremini Lübbenist ja Lübbenaust, kuigi Spreewaldis on palju väikeseid sadamaid, kus kohalikud paadimehed oma teenuseid pakuvad.

  • Sääsed. Suve alguses ja/või vihmastel suvedel on seal palju sääski, tõrjevahendid on kohustuslikud.

  • Spa. Burgi linnas asub uus ja suur Spreewald Therm ehk termaal-spaa.

Küsi reisi kohta infot
     
* Väljad on kohustuslikud