6310 110

Tbilisi

Tbilisi, Georgia

Tbilisi

Tbilisi

Gruusia pealinn Tbilisi kuulub kindlasti nende linnade hulka, kus iga inimene korra vähemalt ära käima peab. Tbilisi on Gruusia suurim linn ning oma 1,5 miljonilise elanikkonnaga on Tbilisi riigi süda.

LippVapp
AsukohtAasia
RiikGeorgia
AjavööndMaailmaaeg + 4h. Eesti ajaga võrreldes + 2h.
Pindala1420 km²
Rahvaarv1 152 500 (2010)
Keeledgruusia keel

Ajalugu

Vana legendi järgi oli tänapäevase Tbilisi territoorium 458. aastal kaetud metsadega.

Selle regiooni arheoloogilised uuringud on paljastanud, et Tbilisi territoorium on asustatud inimeste poolt 4. sajandil eKr. Thbilisi asutajaks peetakse 5. sajandil pKr elanud Kharthli kuningat Vahtang I Gorgasalit. Ta valis selle koha uueks kuninga residentsiks Iveria vana pealinna Mtshetha asemele. Kindlus oli seal olemas arvatavasti juba 4. sajandil eKr.


Kliima

Parim külastusaeg on mai, juuni ja september, kui ilm on reeglina soe, aga mitte kuum. Juuli ja august võivad olla väga niisked ja palavad.

Rahvuspühad

26. mai – Iseseisvuspäev

Transport

Tbilisi lennujaama ja kesklinna vahel on võimalik sõita nii rongi kui ka bussiga. Rongijaam asub lennujaamast 70 m kaugusel ning sõidab kesklinna pearaudteejaama vaid 20 minutiga. Ühe otsa rongipilet maksab 0,50 GEL. Bussipeatus asub lennujaama saabuvate lendude ukse ees ning buss opereerib marsruudil Tbilisi lennujaam – Tbilisi kesklinn.


Shopping

Tbilisi on kuulus oma ilusate kalliskivide, kunsti, antiigi, käsitsi valmistatud toodete ning veini poolest. Zarapxana on üks juhtivaid juveliire Gruusias, mille poed on Ljubjiana tänaval, Pekingi puiesteel, Abashidze tänaval, Vekua tänaval ja Chavchavadze puiesteel. Kõrgekvaliteetseid ehteid müüakse aga Klondike ja Dapioni ehtepoes Chavchavadze puiesteel. Lisaks ehetele on Rustaveli puiestee ja Leselidze tänav turistide meelispaigad, kust saab osta raamatuid, kingitusi ja suveniire.

Vaatamisväärsus

Sulphur Baths – ajaloolised väävliveebasseinid

Narikala kindlus – 4. sajandil ehitatud Narikala kindluse müüridelt avaneb suurepärane vaade linnale.


Küsi reisi kohta infot
     
* Väljad on kohustuslikud