6310 110

Tenerife

Tenerife, Hispaania

Tenerife

Tenerife

Kanaari saarte suurim ja kõrgeim saar Tenerife meelitab vapustava loodusega, aastaringse sooja kliimaga, rohkete erinevate söögikohtade ning atraktiivsete puhkamisvõimalustega. Tenerife sobib ideaalseks puhkuseks nii lastega peredele, aktiivsetele puhkajatele kui ka mitmekesise ööelu nautijatele.

LippVapp
AsukohtEuroopa
RiikHispaania
AjavööndKesk-Euroopa aeg; GMT + 1h. Erinevus Eesti ajaga +1h
Pindala506 013 km2
Rahvaarv46 miljonit (2010)
Haldusjaotus17 autonoomset piirkonda, mis jagunevad 50 provintsiks ja 2 autonoomset linna (Ceuta ja Melilla)
KeeledCastellano ehk Hispaania keel, lisaks räägitakse teatud piirkondades katalaani, galeegi, baski jm keeli.

Ajalugu

Kanaaride esimesed teadaolevad asukad olid guantšid, kes olid pikka kasvu, heledate juuste ja siniste silmadega rahvas, meenutades välimuselt põhjamaalasi. Kuna niisugusena kirjeldas Platon atlante, peavad mõned Kanaari saari kunagiseks Atlantiseks.


Kliima

Tenerifel on aastaringselt pehme kliima. Saare põhjaosa on niiskem ja vihmarohkem, olles samas looduse poolest lopsakam kui lõunaosa. Lõunas on kliima kuivem ja soojem, sobides ideaalselt rannapuhkuseks.

Vaatamisväärsus

El Teide
Kanaari saarte üks sümboleid, Tenerife au ja uhkus on Hispaania kõrgeim mäetipp, 3718 meetri kõrgune Teide vulkaan. Teide vulkaan on tekkinud hiiglasliku, enam kui 5000 meetri kõrguse vulkaani sisemusse hilisemate vulkaanipursete tagajärjel miljoneid aastaid tagasi. Vulkaani jalamil asuv El Teide rahvuspark kahe keskusega asutati 1954. aastal, kus võib näha videot rahvuspargi loodusest ja vulkaanist.
Vulkaani kraatri servale pääsemiseks on mitu võimalust. Kõige levinum neist on sinna sõita köisraudteega. 2356 m kõrguselt 3555 m kõrgusele jõudmine võtab aega 8 minutit.


Kuurordid

Los Gigantes

Los Gigantese piirkonna rannad on tumeda liivaga väiksed rannasopid kaljude vahel. Väike varjuline Los Guiose rand asub sadama lähedal, suurem rand on Playa la Arenas. Mõlemal rannal saab rentida rannatoole ja päikesevarje ning seal on võimalik tegeleda veespordiga. Los Gigantes sobib rahuliku puhkuse nautijatele.


Mida me soovitame?

  • Tenerifel on palju poode ja kaubanduskeskusi. Poed on tavaliselt avatud esmaspäevast laupäevani kell 09:30-13:00 ja 15:00-18:30. Supermarketid on avatud üldiselt ilma vahepealse pausita kuni 20:00.

Küsi reisi kohta infot
     
* Väljad on kohustuslikud