6310 110

Thessaloniki

Thessaloniki, Kreeka

Thessaloniki

Thessaloniki

Halkidiki poolsaarel asuv Thessaloniki on suuruselt teine linn Kreekas, mis on ühtlasi Kreeka üks kaunimaid ja ökoloogiliselt puhtamaid piirkondi. Lõputu liivane rannajoon ja teemantroheline meri – see ongi Thessaloniki.

LippVapp
AsukohtEuroopa
RiikKreeka
AjavööndIda-Euroopa aeg; GMT + 2h. Eesti ajaga sama aeg.
Rahvaarv322 240 (2011)
Keeledkreeka keel

Ajalugu

Thessaloniki asutati aastal 315 eKr. Nime sai linn Makedoonia kuninga Kassandrase naise ja Aleksander Suure õe Thessaloniki järgi. Linn oli Makedoonia kuningate alatises soosingus ega kaotanud kunagi oma tähtsust ja mõju.

Kliima

Thessalonikis on niiske subtroopiline kliima. Suved on siin kuumad ja üsna niiskete öödega ning maksimaalne temperatuur võib olla umbes 30°C. Aasta kõige kuumem kuu on juulikuu, kui keskmine temperatuur võib olla kuni 26°C.

Rahvuspühad

1. jaanuar - Uusaasta
6. jaanuar - Kolmekuningapäev
15. veebruar – Tuhkapäev


Transport

Thessaloniki ühistransporti teenindab Thessaloniki Urban Transport Organization (OASTH), mis opereerib bussiliiklust 75 marsruudil.


Shopping

Suurimad Thessaloniki ostukompleksid on Cosmos Mediterranean ja Notos Galleries. Antiigi- ja kirbuturg tasub kindlasti külastamist, isegi kui ei soovi midagi osta. Kesklinnas asub ka Kapani toiduturg, kus on suur valik värskeid tooteid hea hinna eest.


Vaatamisväärsus

Demetriuse basiilika - Varakristlikust ajast pärinev püha Demetriuse basiilika on linna kaitsepühakule pühendatud koda ja üks suurejoonelisemaid kreeka ortodoksi kirikuid.

Galeriuse triumfikaar - Pärslaste võitmise auks Mesopotaamias ja Armeenias sai püstitatud imperaator Galeriuse triumfikaar.


Küsi reisi kohta infot
     
* Väljad on kohustuslikud