6310 110

Tijuca Rahvuspark

Tijuca Rahvuspark, Brasiilia

Tijuca Rahvuspark

Tijuca Rahvuspark

Tijuca Rahvuspark asub keset Rio de Janeiro linna.
Seal on 8000 aakrit vihmametsa ja see on ka üks viimaseid osasid  Atlandi vihmametsadest, mis kunagi domineerisid Brasiilia lõunarannikul.
Tänapäeval on Tijuca Rahvuspark suurim „mets keset linna“ üle kogu maailma. Seal on 30 koske, sadu taimi ja puid ning vähemalt 100 erinevat liiki loomi. Park vähendab tegelikult linna keskmist temperatuuri 9 kraadi võrra.

Tijuca Rahvuspark, mis on linna oluline turismimagnet, ümbritseb Corcovado mäge ning selle tipus asuvat Kristuse kuju, mis hiljuti nimetati üheks uue aja seitsmest maailmaimest. Samuti asub pargis  Rio de Janeiro kõrguselt teine mägi - Tijuca Peak. Sealt avanevad külastajatele hingematvalt kaunid vaated kogu Rio de Janeiro linnale, sealhulgas kuulsale Rio-Niteroi sillale, Maracana staadionile, Copacabana ja Ipanema randadele ja Suhkrupea mäele.

Corcovado hammasraudtee on parim viis jõudmaks mäe tippu Kristuse kuju juurde. Kuigi sõit ise kestab ainult 20 minutit võivad järjekorrad olla mitme tunni pikkused. Varuge endale aega ning kui olete ükskord lõpuks jõudnud sinna mäe tippu siis nautige sealt avanevaid vaateid. Ärge plaanige mäkke minekut vihmasel päeval, sest pilved varjavad teie vaate.

Pargis sees on rajad läbi eksootilise džungli, kus näeb säravaid troopilisi taimi, lilli ning koski.
Seikluslikumad külastajad saavad ronida Pedra Bonita nimelise mäe tippu ning liuelda sealt deltaplaaniga alla tagasi.

Parki pääseb lihtsasti, see asub kolme suurima kiirtee vahel. Sissepääsud asuvad tänavatel Sumare Road, R. Almirante Alexandrino, Dona Castorina Road, Vista Chinese Road, Redentor Road, Acude da Solidao Road ja Cascatinha Road.

LippVapp
AsukohtLõuna-Ameerika
RiikBrasiilia
LinnRio de Janeiro
AjavööndGMT - 3-4h. Erinevus Eesti ajaga – 5-6h.
Pindala1 260 km2
Rahvaarv6 323 037
HaldusjaotusLinn on jagatud ajalooliseks Kesklinnaks (Centro), turismi-sõbralikuks ja shoppingu piirkonnaks - Lõuna Tsoon (Zona Sul), elamupiirkonnaks - Põhja Tsoon (Zona Norte) ja Lääne Tsooniks (Zona Oeste), koos uusima Barra da Tijuca piirkonnaga.
KeeledPortugali keel

Ajalugu

Oli aeg, kus see maa-ala oli kaetud hoopiski kohvi- ja suhkrurooistandustega. Kuningas Don Pedro II lasi selle ala taasmetsastada (1861), kuna seoses istanduste rajamisega muutus piirkonnas järsult sademete hulk ning tekkis puudus värskest joogiveest.

Avatud külastajatele

Park on avatud aastaringselt.
Cocovado hammasraudtee töötab 8.30-18.30

Piletiinfo

Sissepääs parki on tasuta.

Mida me soovitame?

  • Ekskursioonid. Pargiga tutvumiseks soovitame giidiga ja maasturiga ekskursioone. Maasturiga tuurid on parimad, kuna pargis on järsk maastik ja kitsad teed. Nendel tuuridel saab nautida vaateid kaunitele jugadele, kuulda lugusid arheoloogilistest varemetest, avastada peidetud koopaid ja kui on õnne siis võib näha mõnda eksootilist metslooma.

  • Turvalisus. Õhtusel ja öisel ajal ärge parki minge, sest see võib olla ohtlik.

Küsi reisi kohta infot
     
* Väljad on kohustuslikud