6310 110

Tokyo

Tokyo, Jaapan

Tokyo

Tokyo

Jaapani pealinn Tokyo asub peamise saare Honshu kagupoolses osas, Kanto regioonis. Tokyos asub Jaapani valitsus ning samuti Jaapani keiserliku perekonna palee.
Tokyos on külluslikult vaatamisväärsusi, olgu nimetatud Keiserliku Palee aiad, Meiji pühamu, Asakusa templid, Tokyo Tower või Tokyo Metropolitani hoone, millel asub linna kõrgeim vaateplatvorm. Lisaks veel hulgaliselt põnevaid ostutänavaid, noortele orienteeritud piirkondi ning palju-palju rohelisi jaapani-stiilis parke.

LippVapp
AsukohtAasia
RiikJaapan
Ajavööndmaailmaaeg + 9 , Eestiga erinevus talvel: 7 tundi , suvel: 6 tundi
Pindala2187 km2
Rahvaarv13 185 502 (2011)
Haldusjaotus23 eripiirkonda
Keeledjaapani

Ajalugu

Tokyo oli algselt väike kaluriküla nimega Edo, kuhu 1457 rajati samanimeline kindlus. Kui Tokugawa Ieyasu lõi seal oma feodaalse valitsuse, sai väikesest kindluslossiga linnakesest sai 1603.a Jaapani poliitiline keskus.
Paarkümmend aastat hiljem oli Edo kasvanud juba üheks maailma suurima rahvaarvuga linnaks.
1868.a liigub Keiser ja koos temaga ka riigi pealinn Kyotost Edosse, mis nimetatakse siis ümber Tokyoks (tõlkes Idapoolne Pealinn).


Kliima

Tokyo asub parasvöötmes ja seetõttu on seal aastaringselt suhteliselt mõõdukas ja mugav kliima. Suvel on kuum ja niiske, talvel kuiv ja jahe. Vihmaperiood kestab juuni lõpust juuli keskpaigani ja pärast seda tuleb tõeliselt palav ja niiske suvi.


Rahvuspühad

 • 1.jaanuar – Uusaasta (Ganjitsu)
 • Jaanuari 2. esmaspäev - Täisealise Päev (Seijin-no-hi)
 • 11.veebruar - Rahvuse Asutamise Päev (Kenkoku Kinem-bi)
 • 20-nes või 21.märts - Kevadine pööripäev (Shumbun-no-hi)
 • 29.aprill - Showa Päev (Shōwa no hi)
 • 3.mai - Konstitutsiooni Päev (Kempo Kinem-bi)
 • 4.mai - Roheluse Päev (Midori-no-hi)
 • 5.mai - Laste Päev (Kodomo-no-hi)
 • Juuli kolmas esmaspäev - Mere Päev (Umi-no-hi)
 • Septembri kolmas esmaspäev - Vanemate Austamise Päev (Keiro-no-hi)
 • 23. või 24. september - Sügisene pööripäev (Shubun-no-hi)
 • Oktoobri 2. esmaspäev - Tervisespordi Päev (Taiiku-no-hi)
 • 3.november - Kultuuripäev (Bunka-no-hi)
 • 23.november - Töölisrahva Tänupüha (Kinro Kansha-no-hi)
 • 23.detsember - Keisri Sünnipäev (Tenno Tanjobi)

Elekter

Jaapanis kasutusel olev elektrisüsteem erineb Eesti omast. Kogu Jaapanis kasutatakse ühtlaselt 100 V pinget, kuid kasutusel on kaks erinevat sagedust - 50 hz Ida-Jaapanis ja 60 hz Lääne-Jaapanis (sh. Nagoya, Kyoto ja Osaka). Kasutamiseks vajalik voolusageduse konverter-adapter. Puuduvad pikliku kujuga pistikud.

Internet

Tokyos on palju võimalusi interneti ühenduse saamiseks. Paljud hotellid pakuvad tasuta internetti tubades, kuigi seda kas teenus on tasuta või mitte, peaks eelnevalt üle täpsustama. Samuti on hotellide lobbydes internetipunktid. Tasuta või siis tasuline wi-fi on saadaval ka lennujaamades, raudteejaamades, mõningates kohvikutes, restoranides ja baarides. Avalik tasuta wi-fi ei ole Jaapanis tavaline, kuigi mõningad hotellid võivad seda pakkuda oma külastajatele. Tavaliselt maksab wifi kasutamine ca 500 jeeni/päev. Hinnad võivad muidugi muutuda. Rohkem infot leiab siit.

Transport

Tokyos on 2 suurt lennujaama: rahvusvaheliste lendude jaoks Narita ja siselendude tarbeks Haneda.
Narita lennujaam asub 60 km kaugusel Tokyo kesklinnast.
Lennujaamast kesklinna: lihtsaim viis: kasutada limusiinbusse, mis viivad otse suurematesse hotellidesse. Sõit kestab ca 120 minutit (sõltuvalt liilkusest) ning maksab ca 3000 jeeni. Kiireim viis: erinevad ekspressrongid, viivad erinevatesse jaamadesse kesklinnass. Sõit kestab ca 45-55 minutit ja maksab 2400 - 3000 jeeni. Odavaim viis: Keisei rongid, sõidukestus ca 60-80 minutit, maksumus 1000 - 1200 jeeni. Kalleim viis: sõit taksoga kesklinna maksab üle 30 000 jeeni.
Loe lähemalt siit.


Shopping

Jaapanis on ostlemine muudetud lausa kunstiks. Igaühele leidub midagi - tippkaubamajad täidetuna luksuskaupadega asuvad kõrvuti maailmakuulsate brändi-butiikidega või siis second-hand riidepoed koos kasutatud elektroonikapoodidega. Kõikidel on kindel siht silme ees - omandada inimeste raskelt teenitud jeenid! Üks asi on aga kindel - see linn ei lase kedagi tühjade kätega tulema.

Suuremad kaubamajad pakuvad absoluutselt kõike, mida inimese hing võib ihaldada, alates riietest, aksessuaaridest ja juveelidest kuni igapäevase tarbekauba ja mööblini välja - kõik ühe katuse all. Parimad piirkonnad selliste kaubamajade leidmiseks on Ginza ja Shinjuku.


Vaatamisväärsus

Tokyos on tohutult vaatamisväärsusi, kuid kõige esimestena võiks külastada Asakusa templeid, Keiserliku Palee aeda (Chiyoda piirkond) ja Meiji Pühamut (Harajuku piirkond).

Kui te soovite heita pilku Tokyo panoraamile ülevalt kõrgustest, siis tuntuim koht ja parimaid vaateid pakub Tokyo Tower, isegi kui see on pisut liiga ülehinnatud. Kõige kõrgeim vaateplatvorm asub aga Tokyo Metropolitani valitsuse hoones (tegelikult Tokyo Raekoda) Shinjuju piirkonnas. Tema kaksiktornides asuvad vaateplatvormid, mis on täiesti tasuta. Vaade on sama suurepärane kui Tokyo Towerist. Lisaks on veel arvestamistväärvi vaateplatvorm Maailma Kaubanduskeskuse hoones. Sealt avaneb kaunis vaatepilt linnale just õhtuhämaruses.

Esmane kiire linnaekskursioon tasuks võtta kahekordse Sky Bus`iga. Näiteks tuur T-01 viib teid ümber Keisripalee ja sõidab Ginza ja Marunouchi linnaosas näidates ostu- ja ärikeskuste tippe. Piletihind on ca 1500 jeeni, lastele soodustused. Piletiga käib kaasas audio-giid, kust saab valida omale meelepärase keele linna tutvustava info kuulamiseks.


Huvitavaid fakte

 • Formaalselt ei ole Tokyo linn. Tokyo linn eksisteeris aastatel 1889–1943. Seejärel liideti see Tokyo prefektuuriga. Endise Tokyo linna alal on tänapäeval 23 eripiirkonda, millest igaühel on oma linnapea ja linnaga võrdsed õigused.
 • Tokyos on maailma keerukaim ühistranspordisüsteem ning maailma kuulsaimad tipptunnid
 • Tokyo prefektuuri tunnuslind on naerukajakas (Larus ridibundus), tunnuspuu on hõlmikpuu (Ginkgo biloba) ja tunnuslill kirsiõis.
 • Tokyo Disneyland, mis avati 1983 on esimene väljaspool USA-d avatud Disney park.

Mida me soovitame?

 • Jaapani ATM-id, mida teatakse kui „sularaha nurka” (ingl.k „cash corners” jaapani keeles „kyasshu koonaa”) ei võta tavaliselt välismaiseid kaarte vastu. Erandiks on Citibanka ja postkontor. Paljud ATMid on suletud ööseti ja nädalavahetustel.

 • Jaapanis kasutusel olev elektrisüsteem erineb Eesti omast. Kogu Jaapanis kasutatakse ühtlaselt 100 V pinget, kuid kasutusel on kaks erinevat sagedust - 50 hz Ida-Jaapanis, sh Tokyos, ja 60 hz Lääne-Jaapanis (sh Nagoya, Kyoto ja Osaka). Kasutamiseks on vajalik voolusageduse konverter-adapter. Puuduvad pikliku kujuga pistikud.

Mida me teame?

 • Formaalselt ei ole Tokyo linn. Tokyo linn eksisteeris aastatel 1889–1943. Seejärel liideti see Tokyo prefektuuriga. Endise Tokyo linna alal on tänapäeval 23 eripiirkonda, millest igaühel on oma linnapea ja linnaga võrdsed õigused.
 • Tokyos on maailma keerukaim ühistranspordisüsteem ning maailma kuulsaimad tipptunnid
 • Tokyo prefektuuri tunnuslind on naerukajakas (Larus ridibundus), tunnuspuu on hõlmikpuu (Ginkgo biloba) ja tunnuslill kirsiõis.
 • Tokyo Disneyland, mis avati 1983 on esimene väljaspool USA-d avatud Disney park.
Küsi reisi kohta infot
     
* Väljad on kohustuslikud