6310 110

Trollide tee

Trollide tee, Norra

Trollide tee

Trollide tee

Trollide tee (Trollstigen) on mägitee Norras, Romsdali maakonna südames. Asub ta Ålesundist Geirangeri suunas sõita umbes 100 km kaugusel. See on üks kõige külastatumaid vaatamisväärsusi Norras - 11 äkilise serpentiiniga tee ronib 1788 meetri kõrgusele merepinnast, pakkudes dramaatilisust ja põnevust.

Mäed Kongen (kuningas), Dronningen (kuninganna) ja Bispen (piiskop) annavad võimsale vaatele paraja doosi majesteetlikkust. Ülevalt tipust langeb orgu veerohke ning üks Euroopa kõrgeim - Stigfosseni kosk. Avanev pilt on nii pööraselt ilus, et teil ununeb kõik, isegi see, kui palju teilt nööriti tagasihoidlikus kohvikus kohvi ja võileiva eest.

LippVapp
AsukohtEuroopa
RiikNorra
AjavööndKesk-Euroopa aeg; Erinevus Eesti ajaga +1h
Pindala385 252 km2
Rahvaarv4 965 900 (2011)
Haldusjaotus19 maakonda
KeeledNorra

Ajalugu

Trollide tee avas 31. juulil 1936 pärast kaheksa aastat kestnud ehitustöid kuningas Haakon VII.
2005.a renoveeriti Trollide teed 16 miljoni Norra krooni eest, et muuta seda atraktsiooni turvalisemaks autodele ning kindlamaks varingute vastu.

Avatud külastajatele

Trollide tee on avatud ainult suve perioodil – mai keskpaigast kuni oktoobrini. Kuid mõnikord suletakse ka varem, sõltuvalt ilmastikutingimustest.

Mida me soovitame?

  • Enne Trollide teele asumist veenduge, et teie autol oleks korras käsi- ja muud pidurid ning reisiseltskonnal raudsed närvid – teepiirete paigaldamisega pole norrakad pingutanud just üleliia. Kui emb-kumb teis kahtlusi tekitab, siis valige bussireis – vähemalt makstakse bussijuhile selle eest, et ta reisijate kiljumist taluma peab.

Küsi reisi kohta infot
     
* Väljad on kohustuslikud