6310 110

Ungari

Ungari, Ungari

Ungari

Ungari

Ungari ja tema pealinn Budapest on väga koloriitsed paigad, kus on arvukaid võimalusi veeta sisukalt oma puhkust. Eesti vaatenurgast teeb Ungari atraktiivseks ka asjaolu, et hinnatasemelt on tegemist suhteliselt odava maaga. Teenuste ja kaupade hinnad on võrreldavad Eesti vastava hinnatasemega.
Ungari ja ungarlased ning nende kultuur pakuvad eestlastele ka tavalisest suuremat huvi oma sugulussidemete poolest teiste soome-ugri rahvastega. Samas jääb Ungari siiski oma ühiskonnakorralduselt, traditsioonide ja rahvakultuuri poolest eesti inimese jaoks üsnagi eksootiliseks paigaks.

LippVapp
AsukohtEuroopa
RiikUngari
AjavööndKesk-Euroopa aeg; Erinevus Eesti ajaga +1h
Pindala93 030 km2
Rahvaarv9 979 000 (2011)
Haldusjaotus19 maakonda, 20 linnapiirkonda, 1 pealinnapiirkond
KeeledUngari
NaaberriigidSlovakkia, Rumeenia, Austria, Horvaatia, Serbia, Sloveenia, Ukraina
PiiridEuroopa piirneb põhjas Põhja-Jäämerega, läänes Atlandi ookeaniga ja lõunas Vahemerega. Piir Aasiaga kulgeb üle Vahemere, Egeuse, Marmara ja Musta mere ning kokkuleppeliselt piki Kaukasuse peaahelikku ja üle Kaspia mere. Seejärel kulgeb piir mööda Uurali jõge ja Uurali mäestiku idanõlvu kuni Kara mereni. Seega jäävad osa Venemaast ja osa Türgist Euroopasse ning tihti Euroopa riikideks nimetatud Küpros, Gruusia ja Armeenia asuvad tegelikult Aasias.
RiigikordParlamentaarne vabariik
RiigipeaPresident
PealinnBudapest
RahaühikForint (HUF)
Rahvastik90% ungarlased, teised - mustlased, sakslased, slovakid ja rumeenlased
ReligioonidKatoliiklus, kalvinism ja luteriusk
Peamised majandusharudTeenindus (sh turismile orienteeritud), tööstus, põllumajandus

Ajalugu

Peamised ajaloolised tärminid Ungari riigi ajaloos oleksid järgmised:
1001 - Ungari ühtse riigi sünd
1342-1382 - edukad vallutussõjad, mille tulemusena moodustatakse Ungari suurriik


Kliima

Ungari paiknemine nn Karpaatia basseinis (s.o. tasandikul, mis on piiratud mäestikest) annab selle maa kliimale teatud eripära. Klimaatiliselt võib Ungari jagada kolme piirkonda:


Vaatamisväärsus

Budapest - on kindlasti üks kaunemaid Euroopa pealinnu, mis paikneb Doonau kallastel. Linn on eriliselt ilus oma laiade avenüüde, harmoonilise arhitektuuri, suursuguste ehitiste ja väga hea planeeringu poolest. Gellerti-mäelt, Citadelli kindluse jalamilt, avaneb Budapestile suurepärane vaade.


Huvitavaid fakte

Ungari riik on oma maa tutvustamiseks loonud oma You tube`i kanali, kus saab ülevaate kaunimatest linnadest ning parimatest paikadest Ungaris.

Mida me soovitame?

  • Kui tarvitad ravimeid on mõistlik need kaasa võtta, apteeke on Ungaris Eestiga võrreldes vähem, käsimüük on harvem ja mõned Eestis käsimüügis olevad ravimid on Ungaris saadaval retseptiga.

  • Politsei võib tänaval kontrollida dokumente ning omab õigust dokumentideta isiku tema tuvastamiseni kinni pidada. Passi kaotamise korral tuleks sellest teatada politseile ning võib võtta ühendust Eesti esindusega.

  • Petuarvete vältimiseks tasub eelnevalt hoolikalt tutvuda menüüdega ja sellega, kas hinnad on neis selgelt esitatud. Üldiselt on Ungaris tavaks lisaks arvele anda ka 10% jootraha – mõnel pool on ka menüüdes kirjas, et hinnad ei sisalda jootraha.

Mida me teame?

Ungari riik on oma maa tutvustamiseks loonud oma You tube`i kanali, kus saab ülevaate kaunimatest linnadest ning parimatest paikadest Ungaris.

Küsi reisi kohta infot
     
* Väljad on kohustuslikud