6310 110

Väljasõit Viljandisse ja etendus «Sajand»

Viljandi, Eesti

Väljasõit Viljandisse ja etendus «Sajand»

Suur Eesti Raamatuklubi kutsub oma liikmeid laupäeval, 11. jaanuaril 2014 uusaastaväljasõidule Viljandisse ja Tõnu Õnnepalu näidendi „Sajand” etendusele Ugala teatrisse.

 

Tänavune Raamatuklubi talvereis viib meid Iidsesse Viljandisse, mis laiub künkal kauni järve kaldal, kus paadimeeski kord kaunisilmset neidu üle vee viinud. Viljandi on Eesti mägiseim linn, kus kauni siluetina kõrguvad Pauluse ja Jaani kiriku tornid ning vana veetorn. Lossimäed ja vanad puumajad inspireerivad ja lummavad.

Teel Viljandisse külastame kauneid paiku giidide juhatusel ning sööme pidusööki Viljandimaa ühes kaunimas mõisas – Olustveres.

 

Tõnu Õnnepalu «Sajand»

Lavastaja: Margus Kasterpalu

Osades: Luule Komissarov, Peeter Jürgens, Triinu Meriste, Klaudia Tiitsmaa, Adeele Sepp, Rait Õunapuu, Vallo Kirs, Margus Vaher, Vilma Luik, Arvo Raimo, Martin Mill, Kata-Riina Luide, Kristian Põldma, Marika Palm, Meelis Rämmeld, Arvi Mägi, Andres Tabun, Tarvo Vridolin, Kiiri Tamm, Aarne Soro või Tõnu Õnnepalu

“Sajandis” avanevad meile kahe Eestimaa perekonna, mõisa- ja talupere saatused, kord dramaatilistes, kord traagilistes, kord naljakates seikades. Tegevuspaigaks on ikka ja jälle seesama veranda. Mitte kellelgi neist inimestest pole kummatigi õnne oma klaasverandale tagasi pöörduda, kui see kord kaotatud on. Kas pole see kummaline kaotuste sajand, mille pärijaiks me oleme, meie, selle maa tänased inimesed?

 • Uusaastaväljasõit Viljandisse (algusega Pärnust)

  Hinnas: pilet Ugala teatri etendusele „Sajand“, sissepääse, giiditeenuseid, bussisõit, pidusööki Olustvere mõisas. (Tavahind 55 €)

  al. 49 
 • Uusaastaväljasõit Viljandisse (algusega Tallinnast)

  Hinnas: pilet Ugala teatri etendusele „Sajand“, sissepääse, giiditeenuseid, bussisõit, pidusööki Olustvere mõisas. (Tavahind 55 €)

  al. 49 
 • Uusaastaväljasõit Viljandisse (algusega Tartust)

  Hinnas: pilet Ugala teatri etendusele „Sajand“, sissepääse, giiditeenuseid, bussisõit, pidusööki Olustvere mõisas. (Tavahind 55 €)

  al. 49 

 

Eesti

Eestimaa tundub olevat selline teada-tuntud paik, et suurt süvenemist ei vajagi. Kõik teavad, et Pärnu on suvepealinn, Saaremaa ja Hiiumaa suurimad saared, Tartu tuntud ülikoolilinn. Kuid lisaks sellele on Eestimaal veel väga palju põnevaid kohti - olete te näiteks kuulnud, et Harjumaal Maardus asuvad kunagised fosforiidikoopad; Sillamäel on parimad näited Nõukogude arhitektuurist ja seda kutsutakse isegi Väikeseks Odessaks; Soontagana maalinn Pärnumaal, mis asub paarikümne kilomeetri kaugusel rannikust, arvatakse olevat kunagi meresadamana toiminud ning Võrumaal asuvad Eesti kõige jämedam puu (Tamme-Lauri tamm), kõige sügavam järv (Rõuge Suurjärv), kõige sügavam ürgorg (Kütiorg) ning kõige kõrgem mägi Baltimaades (Suur Munamägi).

Mida me soovitame?

 • Eesti talvel. Avasta Eestimaad ka talvel. Olgu selleks siis mõnusad suusamäed Lõuna-Eestis või spaa-puhkus mõnes mere-äärses kohas.

 • Eesti igaühele. Puhka Eestis kodulehel on välja toodud erinevad võimalused Eestimaal reisimiseks, nii kõhnale rahakotile, lastega peredele kui ka eakamatele ja erivajadustega inimestele.

 • Avasta Eestimaad. Soovitame avastamiseks võtta ette korraga üks piirkond ja seda siis sügavuti tundma õppida.

Mida me teame?

 • Eestlased on Euroopa rahvaste seas üks kõige kauem oma praegusel asualal elanud rahvaid.
 • Eesti Eriti Eriliste Asjade nimekiri Puhka Eestis kodulehelt (mida välisturistid Eestis hindavad): keskaegne Tallinna vanalinn; inimtühjad rannad; mõisad; metsad; jääteed; folkloor; laulu- ja tantsupidu; üle 1500 saare; metsloomad; linnud; lossid; saun; kummitused ja legendid; viies aastaaeg; väikesed vahemaad.
Vaata veel
Küsi reisi kohta infot
     
* Väljad on kohustuslikud