6310 110

Varssavi

Varssavi, Poola

Varssavi

Varssavi

Poola pealinn Varssavi on üks kiiremini arenevaid pealinnu Euroopas. Varssavi on omajagu nostalgilisi elamusi pakkuv paik: siin sulavad ühte ajalugu, omapärane nõukogude pärand ja kaasaegne turumajandus.

LippVapp
AsukohtEuroopa
RiikPoola
AjavööndKesk-Euroopa aeg; GMT + 2h. Eesti ajaga sama aeg.
Pindala517,24 km²
Rahvaarv1 716 855 (2009), eeslinnadega 3 350 000
Haldusjaotus1 maakond ja 18 linnaosa
Keeledpoola keel

Ajalugu

9. sajandil oli tänapäevase Varssavi linna kohal linnus. Veel mitu sada aastat tagasi olid tekkinud siia esimesed asulad. Arvatakse, et linn tekkis siis, kui oli moodustunud Vana-Varssavi (Stara Warszawa) umbes 13. sajandil.

1350. aastal oli ehitatud esimene linnamüür ja aastal 1380 teine.


Kliima

Poola kliima on parasvöötmeline. Kõige külmem kuu on jaanuar ja kõige soojem kuu juuli.

Rahvuspühad

Riiklikud pühad:
1. jaanuar - Uusaasta
6. jaanuar - Kolmekuninga päev
1. mai - Tööpüha
3. mai - Konstitutsiooni päev
15. august - Püha Neitsi Maarja päev
1. november - Kõikide Pühakute päev
11. november - Iseseisvuspäev
25. ja 26. detsember - Jõulud


Transport

Varssavi rahvusvahelisest Chopini lennujaamast on kesklinna 10 km, transport takso või liinibussiga.

Varssavi ühistransport koosneb metroo-, bussi- ja trammiliiklusest. Pileteid on võimalik osta nii piletimüügimasinatest kui ka ühistranspordist juhi käest.

Shopping

Varssavis on palju ostupiirkondi, kust võib leida igasuguseid tooteid. Üks kõige esileküündivamaid tänavaid on Ulica Marszalkowska, kus leidub nii poode, kohvikuid, teatreid kui ka restorane.


Vaatamisväärsus

Stare Miasto vanalinn – 13. sajandil rajatud Visla kõrgel kaldal asuv Varssavi vanalinn on vanim ajalooline piirkond kogu Varssavis. Vanalinna südameks on turuplats restoranide, kohvikute ja poodidega. 1980. aastal kanti Varssavi vanalinn UNESCO maailma kultuuripärandi nimekirja.

Zamek Królewski kuningaloss – Kuningaloss asub Lossiväljakul Varssavi vanalinna sissepääsu juures ning see oli kunagi Poola monarhia ametlik residents.


Mida me soovitame?

  • Soovituslik on osta Warsaw Tourist Card. Kaart tagab tasuta sissepääsud või soodushinnad Varssavi muuseumides, galeriides, linnaekskursioonidel, restoranides, poodides ja autorendis. 24 h turistikaart maksab 35 zl ja 3-päevane maksab 65 zl.

Küsi reisi kohta infot
     
* Väljad on kohustuslikud