6310 110

Venemaa

Venemaa, Venemaa

Venemaa

Venemaa

Venemaa on maailma suurima pindalaga riik, võttes enda alla 11,5% maailma maismaast, hõlmates 11 ajavööndit ja asudes oma territooriumiga nii Euroopas kui Aasias.

Venemaa on vaatamisväärsuste poolest väga rikas. Siin on Kaukaasia kuurortid mineraalvetega ja Musta mere äärsed kuurortid suurepäraste randadega, mägised turismibaasid, kus saab tegeleda alpinismi ja mägisuusatamisega, Baikali järv koos unikaalse regiooni loomastikuga, arvukad ajaloolised ja arhitektuurilised mälestised Moskvas ja Peterburis, aga ka paljudes teistes Venemaa linnades, rääkimata vene suurejoonelisest, aga soojast külalislahkusest, mis on kuulus ja eraldi elamusena väärt kogeda.

LippVapp
AsukohtEuroopa
RiikVenemaa
AjavööndGMT +2h to +11h, Eesti ajaga võrreldes +1h kuni +9h
Pindala17,075,400 km2
Rahvaarv142 685 000
Haldusjaotus46 oblastit, 21 autonoomset vabariiki, 9 kraid, 4 autonoomset ringkonda, 1 autonoomne oblast ja 2 föderaalset linna: Moskva ja Peterburi
Keeledvene keel
NaaberriigidJaapan, Hiina, Mongoolia, Kasahhi, Gruusia, Aserbaidzaan, Türgi, Ukraina, Valgevene, Läti, Eesti, Soome
RiigikordFöderatiivne presidentaalne vabariik
RiigipeaPresident
PealinnMoskva
Rahaühikrubla ( RUB)
Rahvastik79,8% venelasi, 2% ukrainlasi, 3,8% tatarlasi, 1% ümber tšuvašše, tšetšeene, baškiirlasi, armeenlasi
Religioonidvene ortodoksne õigeusk 15 - 20%, moslemid 10 - 15%, kristlased 2%
Peamised majandusharudnafta- ja gaasitööstus, põllumajandus, maavarade kaevandamine, energeetikatööstus, kalapüük ja -töötlemine
TolliinfoMaksuvabalt võib Venemaale tuua 400 sigaretti või 200 sigarillot või 100 sigarit või 500gr tubakatooteid, 3 liitrit lahjat alkoholi
VaktsineerimineEi ole vajalik. Reisijad, kelle riigis viibimine on pikem kui 90 päeva peavad koos viisa taotluse dokumentidega esitama ka AIDS'i testi tõendi.

Viisainfo

Eesti kodanik peab Venemaale reisimiseks taotlema viisat, viisa taotlemiseks on vajalik reisikindlustustuse olemasolu.

Ajalugu

Sündmuste lühikokkuvõte:

  • Venemaa kui riik sai alguse Moskva Suurvürstiriigist, mis tekkis 13. sajandil.
  • 14. sajandi keskpaiku sai suurvürstiriigiks ja eksisteeris sellisena aastani 1721,
  • Peeter I reorganiseeris  Vene Keisririigiks ning korraldas põhjalikult ümber riigi halduse ja struktuuri: 1708 moodustati kubermangud, 1715 loodi prikaaside asemele kolleegiumid, 1711 asutati Senat, 1721 Sinod ja nimetati Moskva Suurvürstiriik ümber Venemaaks.
  • 1922 -1991 moodustas Venemaa kunagise sotsialistliku riigi, Nõukogude Liidu, põhiosa.


Kliima

Kontinentaalne kliima – pikk külm talv, jahe suvi. Moskvas on jaanuari keskmine õhutemperatuur -16° С kuni -9° С, keskmine juuli temperatuur on aga 13° С kuni 23° С.

Vaatamisväärsus

Venemaal on tuhandeid looduslikke, ajaloolisi ja kultuurilisi vaatamisväärsusi. 12 objekti üle kogu Venemaa on kantud UNESCO Maailmapärandi nimekirja:


Söök ja jook

Vene köögi tuntumad road on liharoad, uhhaa, hapukapsasupp, okroška ( külm köögiviljasupp keefiriga), pannkoogid hapukoore või kalamarjaga, pirukad. Siberis pakutakse pelmeene. Traditsioonilised karastusjoogid on kali ja jõhvikamahl.

 

Mida me soovitame?

  • Tolliinfo. Venemaale sisenemisel täidetud tollideklaratsioon tuleb hoolikalt alles hoida, sest selle peab tagastama väljudes riigist, isegi kui reisitakse teise SRÜ riiki.

  • Jootraha. Jootraha andmine pole kohustuslik, aga on väga tervitatav ja oodatav, seda eriti taksos, restoranides (jootraha vahemikus 5 – 10% arve summast)

  • Turvalisus. Ettevaatusabinõuna on soovitatav hinnalisi esemeid mitte kaasas kanda. Taskuvargad võivad tegutseda rahvarohkemates paikades.

  • Joogivesi. Joogivee kvaliteet on varieeruv, soovitatakse juua pudelivett.

Küsi reisi kohta infot
     
* Väljad on kohustuslikud