6310 110

Viin

Viin, Austria

Viin

Viin

Viin on tänapäeval üks kahtlemata elegantsemaid ja populaarsemaid linnu Euroopas, mis köidab oma huvitava vanalinnaga igat turisti. Oma pika ajaloo jooksul on Viin suutnud säilitada keiserliku elegantsi, Habsburgide dünastia pärandi.

Viini tuntakse põhjendatult Euroopa arhitektuuri pärlina. Suurepärased katedraalid, luksuslikud paleed, suurejoonelised väljakud, ainulaadsete kunstiaaretega muuseumid, arhitektuuristiilid gooti ja renessanss-stiilist postmodernismi annavad tunnistust linna suurest minevikust ja rikkalikust ajaloolisest ja kultuurilisest pärandist.

Õhtuti tuledesärasse mattuv Viin on lihtsalt kaunis vaatepilt igaühele, kes sinna linna on tulnud. Seda kõike on võimalik nautida mõnes hubases välikohvikus, heade reisikaaslastega imemaitsvat kohaliku sööki ja jooki nautides ning klassikalist muusikat kuulates.

LippVapp
AsukohtEuroopa
RiikAustria
AjavööndKesk-Euroopa aeg; GMT + 1h; Erinevus Eesti ajaga -1 h.
Pindala414,9 km2
Rahvaarv1 693 000 (2009)
Haldusjaotus23 linnaosa
Keeledsaksa, piirkondlikud keeled horvaadi, ungari ja sloveeni

Ajalugu

Viin on olnud pidevalt asustatud juba 2500 aastat. Linna esimesed asukad olid keldid.

Roomlased hõivasid selle asula ning nimetasid seda asulat Vindobonaks (sõna vindo tähendab keldi keeles 'valge'). Nad kindlustasid selle ja muutsid sõjaväelaagriks, et kaitsta Rooma riiki põhja pool elavate germaanlaste vastu.


Kliima

Viinis on kliima rohkem kontinentaalsem – kuivad ja soojad suved ning külmad talved. Sageli puhub mõõdukas lääne tuul läbi linna, mis toob kaasa värske õhu kuulsatest Viini metsadest, mis ümbritsevad Viini.  Parim aeg külastada seda imekaunist linna on kevadsuvel ja varasügisel.

Rahvuspühad

Austrias koosnevad vabad puhkepäevad kirikupühadest, riiklikest ning kohalikest pühadest.


Transport

Viini lennujaam asub vaid 19 kilomeetri kaugusel kesklinnast. Linna on võimalik sõita nii rongi, bussi kui ka taksoga. Kasutades mugavat ja kiiret City Airport Train`i on teil linna võimalik kesklinna jõuda vaid 16 minutiga, rongipiletit on võimalik osta lennujaamast. Bussiga jõuab linna 20 minutiga. Üldise info, kuidas saab lennujaamast kesklinna, koos piletihindadega, leiad siit


Shopping

Viin on kompaktne linn ja seetõttu ostude tegemiseks mugav koht olles muuhulgas ohtralt täis pikitud luksuslikke kulla-, antiigi- ja riidepoode. Peamine osturajoon on jalakäijatele reserveeritud ning ringi uidata saab rahulikus tempos. Viinis võib leida rida turge, kus müüakse kõike, põllusaadustest kuni nipsasjadeni.


Vaatamisväärsus

Viinis on nii palju vaatamist, et parema ülevaate saamiseks võiks jaotada need kategooriatesse:

Imperaatorlikud vaatamisväärsused (lossid, paleed, aardekambrid jms)
Juugendstiil Viinis
Muusikaga seotud vaatamisväärsused (ooperimajad, kontserdisaalid, Viini Poistekoori kontserdid).


Huvitavaid fakte

Viini Poistekoor loodi Habsburgidele meelelahutuseks juba aastal 1498.  Tänapäeval on Viini Poistekoor üks linna sümboleid ja kindlasti võiks külastada mõnda nende kontserti.

Toit ja jook

Wiener Schnitzel – tuntud Viini šnitsel, mis on muna-riivsaias paneeritud ja kuldpruuniks praetud õhuke vasika- või sealihaviil. Kindlasti ära lahku ennem Viinist, kui pole osa saanud sellest kulinaariaelamusest! Selle lihtsalt peab Viinis ära proovima!


Mida me soovitame?

  • Viini külastades tasub kindlasti võtta ette ka laevasõit Doonau jõel. Elamus on seda väärt!

Mida me teame?

Viini Poistekoor loodi Habsburgidele meelelahutuseks juba aastal 1498.  Tänapäeval on Viini Poistekoor üks linna sümboleid ja kindlasti võiks külastada mõnda nende kontserti.

Küsi reisi kohta infot
     
* Väljad on kohustuslikud