6310 110

Võru

Võru, Eesti

Võru

Võru

Lõuna-Eesti maalilisel kuppelmaastikul asuv väike linn Võru võlub oma külastajaid koduse puitarhitektuuri, järvede, sõbralike inimeste ning omamoodi murdekeelega. Võru on ideaalne sihtkoht sportlikele ja aktiivsete eluviisidega puhkajatele.

LippVapp
AsukohtEuroopa
RiikEesti
AjavööndIda-Euroopa aeg
Pindala13,2 km²
Rahvaarv12 951 (2012)
KeeledEesti

Ajalugu

Võru linn asutati 21. augustil 1784, mil Riia asehaldurkonna kindralkuberner George Browne kinnitas allkirjaga dekreedi linna asukoha ja nime määramisest. 1783. aasta oli moodustatud Riia asehaldurkond ja kreisid, sealhulgas Võru kreis.


Vaatamisväärsus

Friedrich Reinhold Kreutzwaldi monument - Friedrich Reinhold Kreutzwaldi monument, mälestussammas ja park asuvad Tamula järve kaldal.

Friedrich Reinhold Kreutzwaldi Memoriaalmuuseum - Muuseumis saab tutvuda Võru arsti ja eesti rahvusliku kirjanduse rajaja Friedrich Reinhold Kreutzwaldi koduga, mis annab hea ülevaate tema tegevusest.


Huvitavaid fakte

  • Võru linna vapil on kujutatud kuuske kuldsel pinnal.

Mida me soovitame?

  • Võru linna suurim vaatamisväärsus ja turismiobjektiks on imekaunis Tamula rannapromenaad, mida on tunnustatud Eesti maastikuarhitektuuri Aasta Teo 2009 tiitliga ja parima terviserajatise tiitliga (2010).nTeine imeilus koht on Katariina alle, mida tunnustati 2013. aasta parim kommunaalrajatise tiitliga

  • Võrus ja selle läheduses on võimalik tegeleda mitmesuguste spordialadega nagu tennis ja bowling ning osaleda kanuu-, ratta- ja jalgsimatkadel.

Mida me teame?

  • Võru linna vapil on kujutatud kuuske kuldsel pinnal.
Küsi reisi kohta infot
     
* Väljad on kohustuslikud