6310 110

Washington, D.C.

Washington, D.C., Ameerika Ühendriigid

Washington, D.C.

Washington, D.C.

Ameerika Ühendriikide pealinn - Washington, D.C. Ametlikult just nii.

D.C. on poliitikute ja võimu linn, aga teisalt ka meeldivalt sõbralik roheline linn, kus kõrghoonestust peaaegu ei ole, sest kehtib reegel, et ükski hoone ei tohi olla kõrgem kui Kapitoolium.

Lugu nimega tasub lähemat lahtiseletamist.

Vaata edasi
LippVapp
AsukohtPõhja-Ameerika
RiikAmeerika Ühendriigid
AjavööndEesti ajaga võrreldes -7h
Pindala177.0 km2
Rahvaarv601 723
Haldusjaotus8 kvartalit
Keeledinglise keel

Ajalugu

17. sajandi alguses asusid piirkonda elama algonkinite hulka kuuluvad Piscataway indiaanlased.

Eurooplastest kolonistid jõudsid sinna kümneid aastaid hiljem ja tõrjusid indiaanlased lääne poole. Praeguse linna alani laienesid lõuna poolt Virginia koloonia ja ida poolt Marylandi provints.

Aastal 1696 asustati Georgetowni asula, mille territoorium langeb enam-vähem kokku praeguse Georgetowni linnaosaga. Järjepidev asustus on seal alates 1751. aastast.


Kliima

Niiske subtroopiline kliima. Kevad ja sügis on soojad, talv külm (lume hulk aastas on 37 cm) ja temperatuur püsib ~3,3C  detsembri keskpaigast veebruari keskpaigani. Suved on soojad ja niisked, kus temperatuur on 26C ringis, aga ebamugavaks teeb olemise kõrge niiskuse protsent (66%).


Rahvuspühad

Föderaalsed pühad määrab USA Kongress, aga igal osariigil on õigus määrata oma pühad. Kui riiklik püha langeb laupäevale, on reedel vaba päev, kui riiklik püha langeb pühapäevale, siis on esmaspäeval vaba päev.

 • 01.jaanuar - Uusaasta
 • jaanuari 3. esmaspäev - Matrin Luther King Jr sünnipäev
 • 20.jaanuar - ametisse vannutamise päev. Iga 4.aasta tagant, presidendi ametisse vannutamise päev, (ainult D.C., Maryland ja Virginia)
 • veebruari 3. esmaspäev  - G. Washingtoni sünnipäev


Transport

Washington, D.C.'d teenindab 3 suurt lennujaama.

 • Ronald Reagan Washington National asub kesklinnast teisel pool Potomaci jõge ja on ainuge Washingtoni piirkonna lennujaam, millel on oma metroojaam. Kesklinna läheduse tõttu on seal ka kõrgendatud turvanõuded. Lennujaamast linna saab mitmel viisil.
 • Peamised rahvusvahelised lennud saabuvad ja väljuvad  Washington Dulles International lennujaamast, mis asub 42 km kaugusel. Lennujaamast linna pääseb mitmel viisil.
 • Baltimore-Washington International Thurgood Marshall lennujaam, mis asub 51 km kaugusel, Marylandi osariigis. Lennujaamast linna pääseb mitmel viisil.


Shopping

Washington ja tema lähiümbrus pakuvad ostlemiseks väga palju võimalusi. Butiigid, ostukeskused, antiigipoed, turud, outletid, muuseumipoed, jne, jne …

Mõned nimekamad:

 • Leesburg Corner Premium Outlets,  Tysons Corner Center (suurimaid U.S.A.-s),
 • Crystal City Shops, Fashion Centre Pentagon City’s
 • poekett America!, mis pakub ameerika-teemalist nänni.

 

Vaatamisväärsus

National Mall – rahvuspark ja linnasüda Lincolni memoriaali ja Kapitooliumi vahel, mille keskel paikneb pliiatsikujuline Washingtoni monument.

Kapitooliumi hoone ehk Capitol Building on hoone, kus käivad koos istungitel nii USA Senat kui ka Esindajatekoda. Selles hoones on töökabinet USA asepresidendil, kes juhib Senati ja ka Kongressi (mõlema koja ühisistungi) tööd.

Hoone on ajaloolise väärtusega ja on kaitse all ajaloomälestiste kaitse seaduse alusel. Kunagi asus seal ka kongressi raamatukogu, mis tänapäeval asub kolmes eraldi hoones Kapitooliumi idaosas. Kapitooliumi hoone on avatud külalistele, kes võivad jälgida avatud istungeid ning tutvuda hoones olevate kunstiväärtustega.


Huvitavaid fakte

Ameerikas kasutatakse meist erinevaid mõõtühikuid nii temperatuuri, pikkuse, mahu, kaalu kui kiiruse jaoks. Ka on riided ja jalatsid omas mõõdus, aga õnneks on EU mõõdud ja mõõtühikud  tihti dubleeritud.

Rahvas mõõdab linnaliikluses vahemaid (majade) blokkides, maanteedel tundides ja minutites (sõiduks kuluv  aeg).

Söök ja jook

Washingtonis on esindatud pea kõikide riikide köögid, kuid linna populaarsemateks on Hiina ja Tai köök.

Restoranide, kohvikute ja baaride menüüdes (kui ei ole tegemist spetsiifilise restoraniga) on alati saadaval burgerid, pizzad ja grillroad.

Portsud on suured, näiteks ameerika võileib kõrgub tordina praetaldrikul koos friikartulite ja salatitega.


Mida me soovitame?

 • Sageli pakutakse söögikohtades tasuta jooginõu uuesti täitmist (free refill), s.t. ostes ühe joogi võid sama jooki juua lõputult edasi.

 • Väljas söömas käies tuleb ka alati jootraha jätmisega arvestada, kui teenindus on lauast. Tavaliselt arvestatakse 15-20% summast või siis korrutatakse tax kahega.

Mida me teame?

Ameerikas kasutatakse meist erinevaid mõõtühikuid nii temperatuuri, pikkuse, mahu, kaalu kui kiiruse jaoks. Ka on riided ja jalatsid omas mõõdus, aga õnneks on EU mõõdud ja mõõtühikud  tihti dubleeritud.

Rahvas mõõdab linnaliikluses vahemaid (majade) blokkides, maanteedel tundides ja minutites (sõiduks kuluv  aeg).

Küsi reisi kohta infot
     
* Väljad on kohustuslikud