6310 110

Xcaret Looduspark

Xcaret Looduspark, Mehhiko

Xcaret Looduspark

Xcaret Looduspark

See Cancunist lõunapoole jääv peamiselt loodusel baseeruv park on üks turistide lemmik atraktsioone. Pargis on jõgi, koos kanaliga, kus inimesed saavad snorgeldada; ujuda meres koos delfiinidega (lisatasu); vaadelda merikilpkonnasid ja koralle; pargis on palju linde - faasanid, värvilised papagoid, kellega koos saab lasta end pildistada, liblikate paviljon, orhideede kasvuhoone, ahvide saar, rongisõit läbi troopilise džungli ja ujumiseks tehtud ranna-sarnased laguunid koos õlgkatusega istekohtadega ning mitmed baarid-restoranid-kohvikud.

Kultuurilised vaatamisväärsused on:  maiade küla koopia, kirik, käsitööliste küla, kalmistu, ratsashow ning kõige tipuks õhtul algav suures teatri-sarnases hoones 2-tunnine show. Selle käigus saab ülevaate Mehhiko ajaloost, mida etendatakse kui muusikalist vaatemängu ning show teises osas tutvustatakse tantsuliste ning omapäraste etteastete kaudu Mehhiko erinevate piirkondade rahvarõivaid ja traditsioone. Show on pargi külastajatele tasuta.

LippVapp
AsukohtPõhja-Ameerika
RiikMehhiko
Ajavööndmaailmaaeg −6 kuni −8
Pindala1 972 550 km2
Rahvaarv112 miljonit (2010)
Haldusjaotus31 osariiki
KeeledHispaania keel

Ajalugu

Xcareti Park on oma nime saanud kunagi samas kandis asunud maiade linna järgi.
Park avati 1990.a. ja nimetati ta Ökoloogiliseks pargiks, kuna seal tutvustatakse piirkonna loodust, loomi, traditsioone ning ajalugu.

Avatud külastajatele

Xcaret on avatud iga päev kell 8:30 - 21:30

Piletiinfo

Piletihinnad on sõltuvad vanusest ning külastatavate päevade arvust ja pileti tüübist (koos delfiinidega ujumise eest tuleb maksta rohkem). Sageli tehakse ka eripakkumisi.

Mida me soovitame?

  • Kui ostate 1-päevase tuuri Cancunist, siis valige selline, mis tuleks tagasi peaaegu hilja õhtul, et saaksite kindlasti osa õhtusest show`st.

  • Nõue. Parki võtke kaasa ujumisriided ning päikesekreem ja –prillid.

  • Nõue. Mugavad jalanõud aitavad jalgade pika päeva muretult üle elada.

  • Elamus. Kindlasti proovige ujumispiirkonnas baaris värskelt pressitud mahlakokteile, mida serveeritakse ananassi või kookospähkli sees.

Küsi reisi kohta infot
     
* Väljad on kohustuslikud